Hayvan hakları savunucularından miting: Toplayamazsın, hapsedemezsin, öldüremezsin

Hayvan hakları savucunuları, AK Parti tarafından hazırlanan ve sokak hayvanlarının uyutulmasını öngören yasa tasarısına ilişkin Türkiye’nin farklı noktalarında miting düzenledi.

İstanbul’da hayvan hakları savucunuları, Yenikapı’da bir araya geldi.

Yüzlerce kişinin hatıldığı mitingde, “Öldürme yaşat”, “Katliamı durdur, yasayı uygula” dövizleri taşındı.

Mitingde yapılan açıklamada, “Sokaklarımızı, parklarımızı, mahallerimizi birlikte paylaştığımız sokak hayvanları büyük bir tehdit altında. Meclis’e getirilmek istenen köpekleri öne çıkararak toplanmasını ve öldürülmesini içeren bir yasa taslağı konuşuluyor. Artık görmelisiniz, hayvan savunucularını dışlayarak yaptığınız hiçbir girişim çözüm olmuyor” denildi.

“Bizim toplumumuz köpeklerin, kedilerin toplanmasına ve öldürülmesini içeren bir yasayı kesin olarak reddeder” denilen açıklamada, “Güçsüz olanı gözetmek, onlara merhamet göstermek insan onurunun en temel erdemlerinden birisidir. Sokaklarda açlıkla, soğukla, hastalıkla mücadele eden hayvanları toplamayı ve yok etmeyi düşünmek ne vicdanımıza ne de insanlık onurumuza sığar” ifadeleri kullanıldı.

Mitingde hep birlikte, söz konusu yasa taslağına tepki gösterilerek, “Toplayamazsın, hapsedemezsin, öldüremezsin” sloganı atıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir